Choroby cywilizacyjne


O chorobach można mówić wiele i bardzo dużo. Znamy wiele chorób, różnego rodzaju, różnego typu, i tak dalej. Jednak teraz chciałabym się najbardziej skupić na chorobach cywilizacyjnych, które w dzisiejszym świecie, są bardzo powszechne i coraz częste w występowaniu. Tak naprawdę, choroby cywilizacyjne rozwinęły się bardzo szeroko w naszym wieku, to znaczy w wieku XXI, dlatego często takie choroby nazywamy chorobami XXI wieku. Myślę, że zanim zacznę mówić cokolwiek na temat chorób, to powinnam podać jakieś przykłady takich chorób cywilizacyjnych.

Rodzaje chorób cywilizacyjnych

Najczęstszymi chorobami cywilizacyjnymi są przede wszystkimi wszelkie nowotwory ecoslim. Kolejno można uznać otyłość, znana przede wszystkim w USA. Także anoreksja, bulimia czy choroby niezwiązane ze zdrowiem, ale z naszymi nawykami. To znaczy uzależnienie od komputera, internetu, czy alkoholizm, narkomania. Takie choroby powodują negatywne skutki w życiu naszym i naszych bliskich. To co można powiedzieć na temat chorób cywilizacyjnych, nie będzie dla nas miłym zaskoczeniem, ponieważ wszystkie choroby cywilizacyjne powodują aż 80% zgonów pacjentów pl.wikipedia.org.

Przyczyny chorób cywilizacyjnych

Bezpośrednie przyczyny chorób cywilizacyjnych, jest przede wszystkim nasz styl życia. To znaczy mało uprawiamy sportu, dużo palimy, pijemy alkoholu. Do bezpośrednich przyczyn należy także nadmierne spożywanie jedzenia, niezdrowego, wysokokalorycznego. Ponadto do pozostałych przyczyn chorób cywilizacyjnych należy także rozwój uprzemysłowienia, ciągłe zanieczyszczanie środowiska naturalnego, rozwój miast i przedsiębiorstw pl.wikipedia.org.

Myślę, że każdy wie, co tak naprawdę mam na myśli mówiąc o złym stylu życia, który często prowadzimy. Zwykle jest to to tryb siedzący, ponieważ, albo coraz częściej pracujemy przy komputerach, albo szukamy pracy, której w rzeczywistości nie ma. Tak naprawdę kiedy jesteśmy w takiej sytuacji, kiedy to pracujemy coraz dłużej, nie mamy czasu na spotkania towarzyskie, na spotkania z rodziną, pracujemy i pracujemy, jemy coraz mniej, bądź coraz więcej, ale niezdrowych rzeczy, pijemy coraz więcej kawy, a nade wszystko wpadamy w depresję. To doprowadza do tego, że przestajemy uważać na swoje zdrowie, i zapadamy w inną chorobę, i tak w kółko, aż w końcu jesteśmy tak wycieńczeni, że wpadamy w poważną chorobę.

Rate this post