Choroby układu mięśniowego


Mięśnie są dla nas – ludzi bardzo ważne. To dzięki nim poruszamy się, wykonujemy różnorodne ruchy, czynności. Bez mięśni nasze życie nie istniałoby, ponieważ serce nie mogłoby się poruszać, a płuca nie mogłyby wciągać powietrza. Ze względu na to, że mięśnie są dla nas tak bardzo ważne, trzeba o nie dbać i troszczyć się. Ale jak to zrobić? 

Co zrobić, aby nie dopuścić do chorób mięśni?

Kiedy uprawiamy sport, trzeba uważać na nasze mięśnie, nie tylko dbać o ich rozbudowę, ale przede wszystkim o to, aby ich nie uszkodzić, nie nadwyrężać, nie ignorować przede wszystkim żadnych oznak, które są dla nas niepokojące. Ja także uprawiam dość często sport, dlatego domyślam się, że ciągłe skurcze łydek, są bardzo niepokojące, dlatego powinnam wybrać się do odpowiedniego lekarza, bo mam świadomość, że to może się źle skończyć.

Jak już powiedziałam, mięśnie są bardzo ważne dla naszego ciała, a więc trzeba o nie dbać w określony sposób. Warto jednak wiedzieć, że wiele chorób mięśni może doprowadzić do paraliżu, a nawet śmierci jak. Warto więc zapoznać się z niektórymi zabiegami, mającymi przeciwdziałać chorobom mięśni. Najczęstszą chorobą, choć nie wiem czy możną ją nazwać chorobą , jest zanik mięśni, występujący w szczególności u dzieci. Do przykładowych chorób, należy przede wszystkim stwardnienie rozsiane i stwardnienie zanikowe, występujące o wiele rzadziej.

A gruncie rzeczy, wiele osób, które uprawiają dużo sportu, cierpi na różnorodne choroby mięśni, które doprowadzają do tego, że nie mogą dalej kontynuować sportu. Oczywiście choroby mięśni, nie dotyczą tylko nóg, ale dotyczą także innych miejsc, takich jak twarzy, czy rąk.

Myślę, że cokolwiek by nie było, to człowiek musi dbać o swoje zdrowie, o swoje mięśnie, o to jak się odżywia, jaki styl życia prowadzi, ponieważ to wszystko wpływa na nasze zdrowie, i albo będziemy to doceniać, albo nie. Decyzja należy do nas, i wszystko jest od nas zależne. Mięśnie są nam potrzebne, ponieważ dzięki nim poruszamy się, mówimy, dotykamy, czujemy, wszystko tak naprawdę, a więc kiedy ich nie będzie, nie będzie też nas.

Rate this post