Jak dbać o skórę podczas upałów?


Słońce i suche powietrze nie są sprzymierzeńcami zdrowej cery… Latem jednak nie sposób uniknąć wychodzenia na świeże powietrze – przecież na taką możliwość czekaliśmy z utęsknieniem przez cały rok! Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów, aby cieszyć się słoneczną pogodą, a jednocześnie nie narażać skóry na nieprzyjemne doznania.

 Zadbajmy o nawilżenie!

W szczególnie upalne i słoneczne dni podstawą pielęgnacji skóry powinno być jej nawilżenie. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie wypijanie codziennie minimum 2 litrów czystej wody, która pomoże nawilżyć naskórek „od środka”. Z pewnością przyda nam się również krem intensywnie nawilżający oraz kosmetyki do demakijażu, które nie wysuszają cery. Dzięki ciągłemu nawilżaniu, nasza skóra szybko odzyska jędrność i elastyczność, pozbędziemy się także nadmiaru toksyn https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki. Podczas upałów szczególnie ważne jest spożywanie dużej ilości owoców i warzyw, bogatych w witaminy, tak istotne dla naszego zdrowia. Osoby dbające o kondycję swojego naskórka skupić się powinny na witaminie A,B,C i E, a także dostarczaniu organizmowi cynku i żelaza.

 Uwaga na słońce!

Wszyscy kochamy słońce, ale wiemy również, jak bardzo może być niebezpieczne. Podczas gorących dni naszym najlepszym przyjacielem powinien być zatem krem z filtrem przeciwsłonecznym. Pamiętajmy o tym, że słońce oddziałuje na nas cały czas, nawet jeśli jest schowane za chmurami oraz kiedy przebywamy w wodzie pl.wikipedia.org. Dopasujmy filtr do sytuacji oraz rodzaju naszej skóry  zastanówmy się, jak długo planujemy przebywać na świeżym powietrzu, czy będziemy mieli okazję schować się w cieniu. Nie zapomnijmy, że po każdym wyjściu z wody musimy posmarować się nim ponownie! Równie ważne jest chronienie ust oraz włosów, które także wystawione są na działanie promieni słonecznych. Specjalne pomadki, oleje i pianki pomogą nam w tej sytuacji.

Walka z potem

Wysokie temperatury są powodem intensywniejszego niż zwykle pocenia się, dlatego warto zatroszczyć się o odpowiednie i skuteczne kosmetyki, które pomogą nam walczyć z tym niezbyt przyjemnym zjawiskiem pl.wikipedia.org. Dobry antyperspirant to podstawa, dobrze jest mieć go zawsze pod ręką. Podczas upałów możemy też użyć dezodorantu do stóp, dzięki któremu będziemy zawsze czuć się czysto i świeżo. Doskonale sprawdzają się także chusteczki, pełniące funkcję dezodorantu do całego ciała – możemy ich użyć w bardziej „polowych” warunkach np. na plaży lub na biwaku w lesie. Nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą wody toaletowej o lekkiej formule i świeżym zapachu, a także energetyzującej mgiełki do ciała.

Rate this post