Jak leczyć impotencję?


Erekcja dysfunkcyjna (ED) nazywana często impotencją to dolegliwość seksualna polegająca na trwałej niezdolności do osiągnięcia lub utrzymania wzwodu przez minimalny okres potrzebny do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Według danych impotencja to problem dotyczący aż 30 milionów mężczyzn w Stanach Zjednoczonych i ponad 120 milionów na świecie! Badania wykazały ścisłą korelację pojawiania się zaburzeń seksualnych w zależności od wieku. Na dysfunkcję erekcyjną cierpi ponad 39% mężczyzn w wieku 40 lat i  67%  mężczyzn w wieku 70 lat. Stres, zła dieta i brak aktywności fizycznej sprawiają, że impotencja dotyka coraz młodszych mężczyzn. pl.wikipedia.org

Przyczyny impotencji

W większości przypadków, zaburzenia erekcji są wynikiem spadku poziomu testosteronu, które postępują wraz z andropauzą u mężczyzn (impotencja hormonalna). Stresujący styl życia powoduje, że dysfunkcja erekcji jest diagnozowana nawet u młodych mężczyzn, a jej przyczyną jest silny stres lub depresja. Do częstych przyczyn impotencji lekarze zaliczają również cukrzycę, otyłość oraz stosowanie używek (papierosy, alkohol, narkotyki). Z impotencją bardzo często sprzężone są również problemy z ejakulacją. Mężczyźni dotknięci dysfunkcją erekcyjną wstydzą się udać do specjalisty, ponieważ w swoim mniemaniu przestają być pełnowartościowymi mężczyznami. Impotencja to złożone zaburzenie, którego nie wolno lekceważyć.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopulacja

sad woman and a man having ed problem

Czy impotencję można leczyć?

Leczenie impotencji

Współczesna medycyna oferuje skuteczne leczenie objawowe, które umożliwia wyeliminowanie skutków impotencji i przywrócenie pełnej sprawności seksualnej. Do najpopularniejszych leków na impotencję zalicza się:

  • Sildenafil (Spedra, Viagra) – jedna z najstarszych substancji czynnych stosowana w terapii zaburzeń erekcji, lek należy przyjmować 30 minut przed planowaną czynnością seksualną.
  • Tadalafil (Cialis) – najdłużej działający lek na impotencję, jego czas działania u niektórych pacjentów może wynosić nawet 36 godzin! 
  • Wardenafil (Levitra) – rekomendowany dla pacjentów, którzy chorują na cukrzycę lub nadciśnienie.
  • Awanafil (Spedra) – najnowszy lek stosowany w leczeniu impotencji, dostępny na rynku od 2014 roku.

U mężczyzn ze stwierdzoną impotencją psychogenną zadowalające efekty przynosi psychoterapia i nie jest konieczne włączanie leczenia farmakologicznego.

Konsultacja z lekarzem

Dla wielu mężczyzn, impotencja jest wstydliwą dolegliwością, dlatego wizyta u lekarza budzi w nich lęk. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty kliniki internetowej, która udostępnia możliwość kontaktu z lekarzem przez Internet. Co więcej, po zdiagnozowaniu pacjenta, lekarz dobierze odpowiedni lek i dawkowanie. Większość klinik internetowych współpracuje z akredytowanymi aptekami, dzięki czemu pacjent może otrzymać potrzebny lek już w ciągu 24 godzin. Większość klinik internetowych współpracuje z akredytowanymi aptekami, dzięki czemu pacjent może otrzymać potrzebny lek już w ciągu 24 godzin.

Rate this post