Jak zadbać o włosy po wakacjach?


Wakacje dobiegają końca i teraz jest idealny moment na zadbanie o fryzurę. Letnie słońce znacznie osłabiło, zniszczyło, rozjaśniło włosy. Ponadto są one wysuszone i łamliwe, ciężko je rozczesać i ułożyć. Warto więc zastosować się do kilku prostych rad, które pomogą przywrócić włosom blask.

Przede wszystkim podetnij końcówki. Końce włosów są najbardziej porowate, a wystawienie na słońce sprawia, że stają się wyjątkowo suche i łamliwe. Kolejny krok to koloryzacja odrostów. Jeśli farbujesz włosy wybierz nieco mocniejszy kolor niż latem, lub przynajmniej wybierz subtelny odcień na same odrosty. Reszta włosów będzie wyglądać bardziej naturalnie jeśli u nasady nałożysz ciemniejszy ton.

Ważnym elementem pielęgnacyjnym jest zadbanie o skórę głowy. Teraz jest idealny moment na odżywczy zabieg na tę część głowy. Pomoże on pozbyć się złuszczonej przez opaleniznę skóry. Masaż poprawi krążenie, co z kolei wzmocni korzenie i pobudzi wzrost włosów. Po takim zabiegu czas na odżywienie samych włosów i tutaj wybór dostępnych w salonach zabiegów jest ogromny. Jednym z najpopularniejszych i skutecznych jest głęboko odżywcza maska termalna. Polega ona na dosłownie wciśnięciu odżywki we włosy z pomocą ciepła. Wzbogaca ona włosy w białko i świetnie je nawilża. Możesz też zdecydować się na gotowe odżywki oferowane w sklepach.

Pamiętaj jednak, że wszystkie zabiegi działają jedynie tymczasowo i trzeba stosować je regularnie, żeby podtrzymać pozytywny efekt. Nie zapominaj też o odżywieniu włosa od wewnątrz, przez zdrową, zbilansowaną dietę. Warto zdecydować się na suplementy, które zapewnią włosom regularny zastrzyk witamin i minerałów, takich jak witamina B6, biotyna, kwas foliowy, magnez, siarka, cynk, beta-karoten.

Rate this post